недеља, 16.03.2014, 15:54 -> 20:44
štampajВулину поново забрањен улазак на КиМ
На десету годишњицу мартовског погрома, министру без портфеља Александру Вулину забрањено да присуствује парастосу побијеним Србима у Цркви Светог Николе у Приштини. Канцеларија за КиМ позива Унмик и Еулекс да осуде забрану.
Министру без портфеља Владе Србије Александру Вулину забрањено је да на десету годишњицу мартовског погрома присуствује парастосу побијеним Србима у Цркви Светог Николе у Приштини, саопштила је Канцеларија за Косово и Метохију.
"Најновија забрана показује да Приштина жели да забрани да се светска јавност подсети на некажњена зверства и злочине над Србима", наводи се у саопштењу.
Десета годишњица погрома биће обележена међу Србима на КиМ са министром Вулином или без њега и држава Србија ће 17. марта, како се наводи, подсетити свет на злочине који су почињени у присуству међународне заједнице на Космету, баш као што ће и тражити да правда најзад стигне убице и паликуће.
Канцеларија за Косово и Метохију позива Унмик и Еулекс не само да осуде и ову забрану доласка министра Вулина на КиМ, већ и да предузму све што је у њиховој надлежности како би зауставили политику насиља и забрана.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар