Читај ми!

Вучић: Са нама нема трговине

Српска напредна странка одржаће 25. јануара Изборну скупштину, одлучило Председништво странке. Александар Вучић најавио смену више директора јавних предузећа и неколико градоначелника, чијим радом странка није задовољна. Са нашом странком и са мном нема трговине, поручио Вучић.

19.45 - Нико не може да посвађа Томислава Николића и мене, каже Алекандар Вучић. 

19.20 - Изборна скупштина напредњака одржаће се 25. јануара, јавља репортер РТС-а. 

17.10 - Почела седница Председништва Српске напредне странке.   

Председништво Српске напредне странке одлучило је да се 25. јануара одржи ванредна изборна скупштина странке. Лидер напредњака Александар Вучић најавио смену више директора јавних предузећа и градоначелника чијим радом странка није задовољна. Биће донета и платформа за напредак Србије у наредних пет година, рекао Вучић.

"Одлучили смо да разрешимо дужности више директора јавних предузећа чијим радом нисмо задовољни, да се повучемо из више локалних самоуправа где нисмо задовољни радом власти и да сменимо неколико градоначелника", рекао је лидер СНС-а по завршетку седнице Председништва странке.

Вучић није желео да каже о којим је јавним предузећима, градоначелницима и локалним самоуправама реч, јер ће то бити саопштено тек након што ти људи буду обавештени о данашњој одлуци.

Председник СНС-а рекао је да ће на Изборној скупштини странке бити проверен његов легитимитет, али и легитимитет других функционера СНС-а.

"Сигурно да има идеја да неко други води СНС, нисам ја глуп да то не видим. Само сам тражио да ми кажу која је њихова платформа", рекао је Вучић.

"Хоћемо да мењамо састав наших најважнијих страначких органа. То ће бити изборна скупштина. Бираћемо и председника странке. Заказали смо изборну скупштину да се провери мој легитимитет, и свачији легитимитет", рекао је Вучић.

Вучић је најавио да ће се кандидовати за председника странке на тој скупштини, али је додао да зна да у странци постоје људи који би желели да он више није на њеном челу.

Није желео да говори о конкретним именима и додао да нема проблем са другачијим мишљењем и критиком, али да са њим и СНС-ом неће бити никакве трговине, нити ће ико са тајкунима у замену за услуге и непоштовање закона делити новац.

Вучић је рекао да постоје људи који су покушали да свим могућим триковима посвађају њега и председника Србије Томислава Николића, али је додао да им то није прошло, јер је тако нешто немогуће.

После скупштине СНС са јачим програмом

На питање да ли зна ко су људи који имају везе са тајкунима, Вучић је одговорио да не може да тврди да је била нека директна веза, али да је сигуран да би неки људи више волели да се он не налази на месту председника странке.

"Ближи су им они, него ја", рекао је Вучић.

Он је рекао и да би волео да они који нису задовољни како води странку изађу са противкандидатом, него да га оговорају и измишљају разне ствари по одборима, разним другим местима, кафићима...

"Нека изађу са кандидатом и кажу шта имају", рекао је Вучић.

Он је такође рекао да је само замолио да кажу са којом идејом и платформом иду на те изборе у странци.

"Наши су они који раде добро и у интересу наше земље, а не они који раде лоше за нашу земљу и то ће бити принцип са којим ћу се кандидовати за место председника СНС-а", рекао је Вучић.

"Са нашом странком и са мном нема трговине и о томе нема никаквог разговора", поручио је Вучић.

Вучић је оценио да ће после изборне скупштине СНС са још јаснијом визијом, јачим и одређенијим програмом изаћи пред грађане Србије.

"СНС је још једном показала да је одговорна странка, да је урадила нешто што ниједна друга странка није чинила до сада и тиме показала да мисли, изнад свега, о грађанима Србије", закључио је Вучић.

Седници Председништва СНС-а, која је трајала више од два сата, присуствовали су и функционери странке Небојша Стефановић, Никола Селаковић, Милан Бачевић, Зорана Михајловић и други.

Број коментара 12

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом