Вилхелм: Преговори са ЕУ могући 20. децембра

Оптимиста сам да би преговори о чланству Србије са ЕУ могли да почну 20. децембра, рекао немачки амбасадор Хајнц Вилхелм. После другог круга избора на Космету у Бриселу ће се састати српски и косовски премијер, најавио Вилхелм.

Амбасадор Немачке у Београду Хајнц Вилхелм изјавио је да је оптимиста да би преговори о чланству Србије са ЕУ могли да почну 20. децембра и додао да су два састанка премијера Србије Ивице Дачића и косовског премијера Хашима Тачија предвиђена за 5. и 13. децембар.

"Прерано је рећи да ли ће Европски савет донети одлуку да преговори о приступању са Србијом почну 20. децембра. Ја сам оптимиста у том погледу", рекао је Вилхелм Танјугу после отварања конференције о средњем стручном образовању и васпитању у Србији.

Како је истакао, много тога је учињено и примењено када је у питању Бриселски споразум, а опште је позната чињеница да треба остварити напредак у преостала два питања до 20. децембра, у области полиције и правосуђа.

"У недељу ће бити одржан други круг локалних избора на Косову, а после тога требало би да два премијера у Бриселу поново одрже састанак. Први састанак је 5. децембра, а предвиђено је да други буде 13. децембра. Надамо се да ће до тада бити припремљено све како треба" рекао је немачки амбасадор.

Вилхелм је нагласио да је изузетно важно да се питања полиције и правосуђа "правовремено реше пре састанка Европског савета".

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом