среда, 30.10.2013, 07:30 -> 15:19
štampajНиколић са Путином
Председник Србије Томислав Николић разговара са председником Русије Владимиром Путином.
Српски председник Томислав Николић састао се у Москви са председником Русије Владимиром Путином.
Како је уочи посете најављено, на дневном реду је широк спектар тема - билатерални односи, напедак у радовима на пројекту "Јужни ток", ситуација у свету.
Такође, двојица лидера разговарају и о руским улагањима у српску железницу, актуелним и потенцијалним инвестицијама у Србију, као и о извозу из Србије у Русију.
Овај састанак је њихов пети сусрет од маја прошле године када је Николић постао председник Србије. Декларација о стратешком партнерству , потписана маја ове године, потврда је пријатељских односа и међусобне подршке две земље.
У делегацији са председником Николићем су и његови саветници - Марко Ђурић, Предраг Микић и Станислава Пак Станковић.
Николић је пре подне учествовао Трговинско-индустријској комори Русије и на пословној конференцији "Инвестициони потенцијали Србије".
Поред Николића, учесницима конференције обратитио се и министар природних ресурса, рударства и просторног планирања Милан Бачевић, председник Привредне коморе Србије Жељко Сертић, Трговинско-индустријске коморе Русије Сергеј Катирин.
Такође, на скупу су говорили и заменик генералног директора "Гаспромњефта" Јевгениј Кудинов и председник Извршног одбора Сбербанке Србија Валериј Овсјаников.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 6
Пошаљи коментар