Читај ми!

Министарство грешком на списку дужника

На списку пореских дужника Министарство спољних послова нашло се због погрешног књижења. У току је усаглашавање података и ради се на порналажењу грешака, саопштено из тог Министарства.

Министарство спољних послова Србије саопштило је да је сврстано на листу великих пореских дужника због погрешног књижења исплаћених пореза и доприноса.

Пореска управа Србије је пре два дана објавила листу највећих пореских дужника на којој је било и Министарство спољних послова због дуга од 77,5 милиона динара.

"У непосредном контакту Одељења за финансијско пословање МСП-а с Пореском управом, утврђено је да се не ради ни о каквом реалном дугу за неплаћене порезе и доприносе већ о погрешним књижењима, односно неусаглашеним евиденцијама", пише у саопштењу МСП-а.

Како се истиче, управо се ради на усаглашавању података и проналажењу грешака, како би оне биле отклоњене у најкраћем року.

То Министарство, како је истакнуто, уредно и ажурно извршава све своје законске обавезе, укључујући и обавезе по основу пореза и доприноса.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом