Читај ми!

Посланици завршили посету Космету

Разговорима са представницима српских општина јужно од Ибра и начелницима округа у Грачаници посланици Скупштине Србије завршили дводневну посету Космету. Парламентарци обишли манастире Грачаницу, Високе Дечане и Пећку Патријаршију.

Група посланика Скупштине Србије завршила је дводневну посету Косову и Метохији разговорима у Грачаници са представницима локалних самоуправа из тог дела Косова и начелницима округа о ситуацији јужно од реке Ибар.

Посланици, чију је посету покрајини организовала Канцеларија Владе Србије за Косово и Метохији, обишли су Клиничко-болнички центар у Грачаници а претходно су обишли манастире Грачаницу, Високе Дечане и Пећку Патријаршију.

За дводневну посету Косову пријавило више од 80 парламентараца али да су обавезе у Скупштини биле разлог што је од тог броја њих десетак боравило у покрајини, објаснили су они.

Карољ Чизик (ЛСВ) изјавио је да има утисак да је народ на Косову упао у летаргију и да је задатак народних посланика да им пруже подршку. У изјави Танјугу, он је навео да је задатак парламентараца да пруже подршку, охрабре грађане на Косову и пренесу поруку да се боре за њих и да ће, како је рекао, све бити у реду.

"Ако ће овом народу овде бити добро, онда ће и целој Србији бити добро, посебно нама у Војводини и надам се да ће од ове посете Косову бити користи", рекао је Чизик.

Драгомир Карић (ПСС) изјавио је да су у претходна два дана посланици били у прилици да одговоре на питања Срба која се тичу бриселског споразума. "Срби су схватили и у суштини подржавају споразум, они сами кажу - немамо другу државу, наша држава је Србија и како одлучи наша влада, ми ћемо се трудити да то спроведемо", рекао је Карић.

Он је додао да је порука народних посланика да држава Србија неће оставити народ без помоћи и да ће средства на Косово ићи, пре свега за образовање, како би се направиле елитне образовне институције, јер је то основа за опстанак српског народа у јужној покрајини.

Помоћник директора Канцеларије Мирко Крлић изјавио је да су посланици били у прилици да се у сусретима са грађанима, њиховим политичким представницима, представницима универзитета, свештенством и монаштвом и да се увере у њихову забринутост и чују њихове приговоре на бриселски споразума.

"Посланици су то добро сагледали и схватили, али смо им послали одређене поруке да се мора бити заједно, да се у овом тренутку мора спроводити једна политика, која ће бити српска политика и која ће бити у правцу окупљања и сабирања, никако у правцу раздвајања и различитих политичких опција", рекао је Крлић.

Посланици су првог дана посете, у четвртак, боравили на северу Косова где су разговарали са представницима Приштинског универзитета са седиштем у Косовској Митровици, представницима Рударско-металуршког комбината "Трепча" и представницима локалне самоуправе са севера Косова.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. јул 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом