петак, 05.10.2012, 15:18 -> 15:28
štampajЂилас: Немачка искуства ће нам помоћи
Спремни смо да сарађујемо са Београдом, поручили су представници 18 градова немачке покрајине Баден Виртемберг на састанку са Драганом Ђиласом. Градоначелник Београда рекао да ће њихова искуства помоћи да Београд и други градови у Србији постану боље место за живот.
Представници 18 градова немачке покрајине Баден Виртемберг поручили су на састанку са градоначелником Београда Драганом Ђиласом да су спремни да сарађују са српском престоницом, а Ђилас је рекао да верује да ће њихова искуства помоћи да Београд и други градови у Србији буду боље место за живот.
Ђилас је истакао да верује да ће сарадња, којој се постављају темељи, у будућности бити корисна и за немачке градове, али много више за Београд и остале градове у Србији.
"Ја сам градоначелник четири године и највећа ствар нас који се бавимо политиком је да будемо власт на локалном нивоу, јер тако можемо да урадимо највише за грађане. Верујем да нам ваша искуства могу помоћи да од Београда и других градова у Србији направимо боље место за живот", навео је Ђилас.
Градоначелник је додао да је грађанима у локалним срединама од високе политике и великих проблема много важније како ће функционисати превоз, школе, одбаништа и болнице.
"Грађани Београда и Србије би могли пуно да науче и како да се понашају када би видели како ствари функционишу у вашим градовима. Ми смо још на нивоу где грађане не можемо да убедимо да из аутобуса излазе и у њих улазе на местима која су за то одређена", рекао је градоначелник Београда.
Ђилас је напоменуо да је Немачка земља са којом Србија има најјачу сарадњу и која јој је доста помогла на путу ка Европској унији, на чему се представницима немачких градова и захвалио.
Превазиђена очекивања
Шеф регије Форцхајм Енкрајс Карл Рајкингер рекао је да су у Београд дошли са радосним очекивањима, али да су њихова очекивања превазиђена, јер се, како је истакао, ради о прелепој метрополи у срцу Европе.
Уз напомену да и немачки градови и грађани могу доста тога да науче од српских, Рајкингер је рекао да две земље заједнички треба да граде кућу која се зове Европа.
Посланик Хришћанске демократске уније Гинтер Кирхбаум у Бундестагу и председавајући Одбора за сарадњу са ЕУ те институције је указао да је потребно да две земље имају много више контаката него до сада.
Уз напомену да Баден Виртемберг са Француском има око 500 партнерстава, а да читава Немачка са Србијом има само четири, Кирхбаум је напоменуо да то не говори да су односи две земље лоши, али да би требало да буде више контаката него до сада.
"То је оно од чега Европа живи, она се мора изграђивати кроз контакте грађана", рекао је Кирхбаум.
Делегације 18 градоначелника из те покрајине и представнике Друштва српско-немачког пријатељства за ту покрајину са Ђиласом у Старом двору угостила је и заменица градоначелника Татјана Пашић.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар