Читај ми!

Радикали чекају нову шансу

После 20 година у скупштинским клупама нема посланика Српске радикалне странке. Грађани ће осетити недостатак посланика СРС-а, кажу радикали који нову шансу виде у марту 2013. године, када Хаг одлучује о Војиславу Шешељу.

У наредне четири године у парламенту неће бити представника Српске радикалне странке, који су учестовали у раду свих скупштина од 1992. године. Радикали са око 180.000 освојених гласова, нису успели да прескоче цензус.

До наредних избора, Српска радикална странка биће опозиција у покрајинском и појединим локалним парламентима.

Потпредседник Српска радикалне странке Дејан Мировић рекао је да се ради о поразу који се не може игнорисати. "Мислим да постоји више узрока за то, притисак запада и власти, али и наша непрофесионалност. Сматрамо да су то четири главна узрока", наводи Мировић.

Драган Тодоровић из СРС-а каже да ће када буду кренула скупштинска заседања грађани осетити недостатак посланика СРС-а.

"За 22 године грађани су научили да постоји странка која штити државне интерсе, указује на неправилности. Мислим да је то одликовало СРС", наводи Тодоровић.

Аналитичари кажу да је на лош резултат радикала утицао и успех некадашњих партијских колега, који су данас у СНС-у. Као разлоге наводе и одсуство лидера, погрешан избор председничког кандидата, али и јаку десницу у Србији.

Политички аналитичар Дејан Вук Станковић рекао је да је на десном полу доста партија са сличним идеологијама које краду бирачко тело, а како је навео, решење је у променама идеологије и лидера који ће увести нове идеје.

Пораз на изборима довео је до новог осипања странке, највише пажње привукао је прелазак Александра Мартиновића код напредњака.

Радикали нову шансу виде у марту 2013. године, када Хаг одлучује о Војиславу Шешељу. Очекују и да у међувремену владајућа већина изгуби поверење бирача.

"Пресуда која се очекује у марту много ће утицати на повратак странке, јер економска ситуација неће бити боља, имајући у виду ко води економске ресоре. Сматрамо и да ће притисци око Косова бити већи и тражиће се више уступака у вези са придруживањем ЕУ, против чега смо ми", навео је Дејан Мировић.

Са губитком посланичких места у републичком парламенту, радикали остају и без средстава из буџета. Финансираће се, кажу, новцем који добијају за учешће у покрајинском и локалним парламентима, као и од 80.000 чланарина.

Број коментара 9

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
15° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво