Читај ми!

Верификоване косовске дипломе

Прве дипломе које је оверила Европска асоцијација универзитета у складу са договором Београда и Приштине под посредством ЕУ уручене су косовским студентима.

Косовским студентима су уручене прве дипломе које је оверила Европска асоцијација универзитета у складу са договором Београда и Приштине, а посредством Европске уније.

Дипломе ће косовским студентима омогућити да наставе студије или траже посао у Србији.

Изасланик Европске уније на Косову Самуел Жбогар рекао је на церемонији уручења 74 дипломе да се договором о дипломама уклањају препреке за запослење.

Према његовим речима, иницијатива за прихватање диплома је резултат договора Београда и Приштине и донела је решење за људе који су се суочавали са препрекама у запослењу због неприхватања диплома.

Како је саопштила канцеларија Европске уније у Приштини, дипломе је оверио комитет Европске асоцијације универзитета на основу договора Београда и Приштине вођеног под посредством Европске уније у Бриселу.

Комитет се састоји од академских експерта који су потврдили да су университетске диплома издате исправно од надлежних институција и у складу са најбољом европском праксом.

Косовски министар просвете Рам Буја рекао је да је почело отклањање препрека у области високог образовања.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 16. фебруар 2026.
-1° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом