четвртак, 29.03.2012, 18:25 -> 00:18
štampajТадић у Милану
Председник Србије Борис Тадић разговарао са председником регије Ломбардија Робертом Формигонијем. Они који инвестирају у образовање имају боље шансе за равој својих привреда, сагласни су Тадић и Формигони. Тадић италијанским привредницима представио Србију као најбоље место за њихове пројекте.
Председник Србије Борис Тадић састао се у Милану, на почетку дводневне посете Италији, са председником регије Ломбардија Робертом Формигонијем.
Тадић је, после састанка са Формигонијем, рекао новинарима да је било речи о учешћу Србије на светском сајму достигнућа Експо који се 2015. године одржава у Милану и да ће он подржавати сарадњу српских предузећа са компанијама из те италијанске регије.
Формигони је рекао да су разговарали о унапређењу свих облика сарадње, а посебно у области науке и најавио заједничке пројекте у тој области.
Председник регије Ломбардија се залаже за јачање економске сарадње са Србијом, као и сарадњу Универзитета у Милану са српским институтима и универзитетима.
Тадић је рекао да је сагласан са том иницијативом Формигонија. "Они који инвестирају у образовање имају боље шансе за равој својих привреда", рекао је Тадић.
Председник Србије сматра да би пројекти интернационализације могли да допринесу расту италијанске привреде, а да је за то најбоља дестинација Србија.
Обраћајући се учесницима бизнис-форума "Србија: могућности за инвестиције и привредне сарадње", Тадић је истакао да му је жеља да овакви сусрети изгубе протоколарну и добију најпрактичнију могућу димензију.
Тадић је такође истакао да му је жеља да буде што више контаката и што више споразума и да италијанске компаније уђу у неку врсту процеса интернациионализације свог рада, али не и алокације производње и да Србију сагледају као најбољу локацију у југоисточној Европи где би ти пројекти могли допринети расту италијанске привреде.
"Порука је јасна - немамо намеру да на било који начин доводимо у питање економски развој нама пријатељске Италије, већ имамо намеру да договоримо сарадњу у области привреде, малих и средњих предузећа, да ојачамо снагу италијанских предузећа тиме што се делови производње интернационализују на просторе западног Балкана", објаснио је Тадић.
Регија Ломбардија, према подацима Привредне коморе те области, учествује са 700 милиона евра у спољнотрговинској размени Италије и Србије.
Тадић ће сутра посетити регију Фриули-Венеција-Ђулиа, у чијем средишту, Трсту, ће разговарати са председником те области Ренцом Тондом.
Председник Тадић ће потом учествовати на тамошњем италијанско-српском бизнис форуму.
Заједно са председником Тадићем, у посету Италији стигло је око 70 српских привредника, који ће представити своје могућности на пословном форуму.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар