Читај ми!

СВМ самостално на изборима

На изборе излазимо самостално, рекао председник Савеза војвођанских Мађара Барлинт Пастор, нагласивши да је амбиција партије да освоји 100.000 гласова. После избора желимо да наставимо сарадњу са странкама са којима смо сада у коалицији, рекао Пастор.

Савез војвођанских Мађара ( СВМ) ће на предстојећим изборима наступити самостално и има амбицију да освоји 100.000 гласова, рекао је председник те партије Иштван Пастор.

"После избора желимо да наставимо сарадњу са странкама са којима смо сада у коалицији - Демократском странком и партијама које је окружују", рекао је Пастор на трибини СВМ посвећеној предстојећим изборима.

Пастор је, међутим, додао да СВМ не жели да уђе у постизборну коалицију по сваку цену, већ искључиво на бази договора о кључним елементима изборног програма СВМ, који је у припреми.

"Амбиција нам је да освојимо 100.000 гласова. То би значило већи број мандата на нивоу Републике и Покрајине и значајнији утицај у локалним самоуправама", навео је Пастор.

Како је објаснио, СВМ неће ићи у предизборне коалиције, јер таква позиција омогућава слободу дефинисања политичких амбиција, иако можда такав приступ није најисплативији.

Пастор је додао да би СВМ, да наступа у коалицији, можда добио више мандата, али је закључио да "овако нема предизборних стега које ограничавају размишљање".

Као разлоге због који су многи СВМ у претходном периоду видели у "загрљају СНС", он је навео два - то што су су их напредњаци "вукли у загрљај", како би потврдили легитимност, а садашњи коалициони партнери их гурали како би оскрнавили подршку странке у изборном телу.

"Нисмо заинтересовани за места у Влади Србије и извршне позиције, колико за реализацију нашег изборног програма", поручио је Пастор и додао да СВМ пре свега занима власт на нивоу покрајине.

Говорећи о изборном програму, Пастор је навео да се СВМ залаже за улазак у НАТО и постављање критеријума у спољној политици у којој би евроатлантске интеграције требало да буду на првом месту.

Како је рекао, неки од сегмената су и залагање за децентрализацију, деконцентрацију и регионализацију, аутономија Војводине, јачање поверења локалних самоуправа у централу, као колективних и појединачних права мањина.

Уз оцену да је извесније да ће избори бити 6. маја него 29. априла, он је најавио да ће СВМ учестовати и на изборима у Београду и то као већинска странка, иако не верује да ће ући у београдску скупштину, јер је за то потребно сакупити 50.000 гласова.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. децембар 2025.
1° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом