понедељак, 27.02.2012, 14:15 -> 15:34
štampajДСС: Договор са Приштином капитулација
Договор Београда и Приштине о представљању Косова на регионалним скуповима претпоследњи чин у признавању Косова, сматра потпредседник Демократске странке Србије Слободан Самарџић. Тренутак расписивања избора последњи чин капитулације политике Владе, каже Самарџић.
Потпредседник Демократске странке Србије (ДСС) Слободан Самарџић сматра да је договор Београда и Приштине о представљању Косова на регионалним скуповима последица капитулантске политике Владе Србије, чији ће последњи чин, како је рекао, бити нерасписивање локалних избора на Косову и Метохији.
"Капитулантска политика Владе и председника Србије Бориса Тадића је коначно завршила капитулацијом претпоследњим чином у признавању Косова као независног ентитета, а тренутак расписивања избора је последњи чин", рекао је Самарџић.
Самарџић је рекао да је уверен да локални избори на Косову и Метохији неће бити расписани, јер је то, према његовим речима, ултиматум којим треба да почне демонтирање институција Србије на Косову и Метохији.
"Немачка је тражила њихово укидање, али то није било могуће одмах и сада. Међутим, могуће је дати уверевања да ће одумрети те институције по природи ствари кад се не распишу избори за локалне органе самоуправе", навео је потпредседник ДСС-а.
Према његовим речима, у фусноти којом ће се представљати Косово на регионалним скуповима и која, како је истакао, уопште није ни важна у међународној комуникацији, наведена су два документа која су у међусобној супротности: Резолуција 1244 и мишљење Међународног суда правде о независности Косова.
"Један део фусноте да задовољи Србију, а други део Косово. Најјасније тачке у споразуму су пет и шест, јер се у њима каже да ће све будуће споразуме у међународној сарадњи потписивати представници Косова, а до сад су их потписивали представници УНМИК-а", рекао је Самарџић.
Београд и Приштина договорили су се да на регионалном представљању уз име Косова у фусноти стоји формулација која не прејудицира статус Косова и која је у складу са Резолуцијом 1244 Савета безбедности УН и мишљењем Међународног суда правде о косовском проглашењу независности.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар