Читај ми!

СНС против повећања ПДВ-а

Повећање ПДВ-а на 20 одсто утицало би на раст цена и сиве економије, поручују из Српске напредне странке. Прошле године 18.000 пореских обвезника напустило систем ПДВ-а, каже функционер СНС-а Миленко Џелетовић.

Српска напредна странка сматра да повећање ПДВ-а на 20 одсто, како предлажу неки економисти, није добро решење, јер би то утицало на раст цена и сиве економије.

"Српска напредна странка противи се повећању ПДВ-а јер би то утицало на раст цена, а привреда ће због фискалне пресије бежати у сиву економију", рекао је члан економског тима СНС Миленко Џелатовић.

Џелетовић је на конференцији за новинаре навео податак да је прошле године 18.000 пореских обвезника напустило систем ПДВ-а.

Српска напредна странка, уместо повећања ПДВ-а, нуди алтернативна решења, а само кроз Закон о јавним набавкама, који смо предложили, држава би уштедела 740 милиона евра, изјавио је Џелатовић и додао да сиву економију треба смањити на европски ниво чиме би се уштедело додатних 970 милиона евра.

Џелатовић је навео да је месец и по дана након усвајања буџета постало јасно да ће убрзо морати да буде урађен ребаланс, као и да је чињеница да раст БДП-а неће бити планираних 1,5 процената.

Влада, сматра Џелетовић, треба да поднесе оставку како би земљу поштедела економске агоније.

Број коментара 14

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 08. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом