четвртак, 19.01.2012, 10:26 -> 23:36
štampajОдлагање референдума?
Постоји могућност да локална самоуправа преиспита одлуку о одржавању референдума на северу Косова заказаног за 14. и 15. фебруар, каже председник Општине Косовска Митровица Крстимир Пантић. Одржавање референдума у овом тренутку непотребно, каже министар Горан Богдановић.
Председник општине Косовска Митровица Крстимир Пантић најавио је могућност да локална самоуправа преиспита одлуку о одржавању референдума на северу Косова заказаног за 14. и 15. фебуар.
"Ми не желимо да доносимо било какву одлуку која ће бити у супротности са државним и националним интересима. Ако се покаже да ће одлагање референдума донети бољитак или олакшати положај Влади и председнику Борису Тадићу, спремни смо да разговарамо и о померању рока", изјавио је Пантић за Танјуг после састанка са министром за КиМ Гораном Богдановићем.
Министар за Косово и Метохију Горан Богдановић рекао је да је у овом тренутку непотребно одржавање референдума и да је неопходно да по том питању политички представници Срба са севера делују координисано са Владом и председником Србије.
Председници општина изразили су став да је потребна пуна сарадња и заједничко деловање са државним врхом Србије по том питању како би се постигло најприхватљивије решење, наводи се у саопштењу Министарства за КиМ.
Осим председника Општине Косовска Митровица Крстимира Пантића, састанку су присуствовали председници општина Лепосавић и Звечан, Бранко Нинић и Драгиша Миловић, заменик председника Општине Зубин Поток Срђан Ђуровић, као и начелник Косовскомитровачког округа Раденко Недељковић.
Крстимир Пантић је подсетио да су одлуку о одржавању референдума донеле скупштине општина и да једино оне могу да је ставе ван снаге или да је одложе.
Пантић је најавио да ће у наредном периоду председници општина одржати консултације са шефовима одборничких група како би се видело расположење скупштина по питању одлагања референдума.
Председници општина најавили су да ће се на северу Косова 14. и 15. фебруара одржати референдум на којем би грађани требало да се изјасне о томе да ли прихватају приштинске институције.
На састанку министра Богдановића и челника општина са севера Косова било је речи и о предстојећим изборима у Србији, а председници општина су Богдановићу пренели да би, у складу са Уставом, избори на КиМ требало да буду расписани кад и у осталим деловима централне Србије.
Према речима Крстимира Пантића, договорено је да се састанци и убудуће редовно одржавају, како би ставови локалне самоуправе и Владе били јединствени.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 4
Пошаљи коментар