понедељак, 17.10.2011, 18:35 -> 19:15
štampajСимовић не жели наставак суђења
Некадашњи припадник земунског клана Милош Симовић рекао да више не жели да учествује у поновљеном процесу за убиство Зорана Ђинђића јер зна да ће му бити потврђена казна од 30 година затвора.
На поновљеном суђењу за убиство Зорана Ђинђића некадашњи припадник земунског клана Милош Симовић рекао је да више не жели да учествује у процесу.
Претходно је Симовић саопштио суду да одустаје од захтева за суочавањем са сведоцима сарадницима.
"Биће то само јефтина представа за новинаре, а ја то нећу. Признао сам извршење кривичног дела и објаснио своју улогу и разлоге за то, а све остало ћу речи у завршној речи ако ми дозволите", рекао је Симовић судском већу судије Милимира Лукића.
Симовић је негирао да је дао исказ тужилаштву који је недавно објављен у медијима као, како је рекао, јефтини роман у наставцима.
"Мој исказ дат тужилаштву који представља службену тајну почео је да излази у новинама у наставцима као неки јефтини роман", рекао је Симовић.
Према његовим речима почела је лицитација о томе колико он зна о политичкој позадини убиства.
"Малтене је отворена кладионица о томе на кога је Милош Симовић мислио под тиме ко је налогодавац", рекао је Симовић, и навео да је "доживео медијску сатанизацију".
Симовић: Лицитирање исказима
Симовић је упитао ко је одговоран за то што је неко дао његов исказ и лицитирао са његовим животом и животима његове породице.
"Зашто нису дали пуно име и презиме човека кога сам ја назвао наручиоцем? Реците јавности да ли је реч о Владимиру Поповићу Беби, Небојши Човићу, Ненаду Чанку, Драгану Тодоровићу или Чеди Јовановићу и Жарку Кораћу, који су се појавили у стрипу једних новина. Верујем да народ жели да зна o коме је реч", рекао је Симовић.
Некадашњи припадник земунског клана коме се суђење понавља јер је током седмогодишњег бекства, у одсуству осуђен на 30 година затвора због учешћа у убиству, напоменуо је да се добровољно предао пограничној полицији Србије у ноћи између 9. и 10. јуна 2010. године, односно да није ухапшен.
Симовић је додао да је, када је писао захтев за понављање кривичног поступка, сматрао да има обавезу и према суду и према својој породици да лично да исказ и објасни своју улогу у атентату.
"Хтео сам да укажем и на неке неистине сарадника, међутим током овог поступка сам доживео медијску сатанизацију", навео је Симовић.
На почетку суђења признао је да је учествовао у убиству премијера 2003. године тако што је по налогу убијеног шефа "земунског клана" Душана Спасојевића пратио његово кретање и о томе детаљно обавештавао Спасојевића.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар