Рамбо у српском "Алкатразу"

Ненад Бујошевић Рамбо, некадашњи припадник ЈСО осуђен на 35 година затвора због учешћа у злочину на Ибарској магистрали, премештен је у седми павиљон Казнено-поправног завода у Пожаревцу.

Некадашњи припадник Јединице за специјалне операције Ненад Бујошевић Рамбо, осуђен на 35 година затвора због учешћа у злочину на Ибарској магистрали, премештен је јутрос у седми павиљон Казнено-поправног завода у Пожаревцу.

Бујошевић је у пожаревачки затвор Забела премештен из Централног затвора у Београду по решењу суда, речено је агенцији Бета у Управи за извршење заводских санкција.

За злочин на Ибарској магистрали на максималне казне осуђени су бивши шеф Државне безбедности Радомир Марковић, командант расформиране ЈСО Милорад Улемек, бивши припадници "црвених беретки" Ненад Илић и Бранко Берчек.

Бујошевић је осуђен на 35 година затвора, а Душко Маричић и Леонид Миливојевић на 30 година.

У исценираној саобраћајној несрећи 3. октобра 1999. године на Ибарској магистрали недалеко од Лазаревца убијена су четворица функционера Српског покрета обнове, Веселин Бошковић, Звонко Осмајлић, Драган Вушуревић и Вучко Ракочевић.  У том атентату је повређен лидер СПО Вук Драшковић.

У Седмом павиљону Забеле се од 10. јуна налази Милош Симовић, припадник "земунског клана" коме је изречена затворска казна од 30 година затвора за учешће у убиству премијера Зорана Ђинђића у априлу 2003.године, односно 40 година затвора за више убистава.

У том одељењу затвора у Забели налази се и некадашњи начелник Ресора државне безбедности Раде Марковић, који је осуђенна 40 година затвора због злочина на Ибарској магистрали.

У Забели се од 11. јула ове године, налази и Милорад Улемек Легија који је једини становник Посебног одељења тог затвора.

Улемек, некадашњи командант расформиране ЈСО, правоснажно је осуђен на 40 година затвора за убиство премијера Ђинђића.

Улмек је осуђен и за четвороструко убиство на Ибарској магистрали, убиство бившег председника Србије Ивана Стамболића августа 2000. године, покушај убиства вође СПО Вука Драшковића у Будви јуна 2000. године, као и за више убистава које је починио "земунски клан".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 27. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом