Испитани оштећени у наставаку суђења Кецмановићима – наредно рочиште у згради Специјалног суда

У Вишем суду у Београду су на суђењу Миљани и Владимиру Кецмановићу, родитељима дечака који је 3. маја 2023. године у Основој школи "Владислав Рибникар" убио 10 људи, испитани оштећени.  

Наредно суђење, 25. марта требало би да се одржи у згради Специјалног суда у Устаничкој улици, уместо у Палати правде, сазнаје Танјуг.

Током претходног поступка у Специјалном суду је одржано само суђење када је сведочио малолетни К. К., што указује да би требало да поново буде саслушан.    

Миљана Кецмановић је дошла са слободе у пратњи адвоката, док ће њеног супруга спровести из притвора у којем се налази од хапшења.

У Палату правде су били и оштећени, односно чланови породице убијених и рањених, који су сведочели. 

Суђење је затворено за јавност на предлог Вишег јавног тужилаштва у Београду, ради заштите интереса малолетних лица и приватности оштећених. 

На претходном суђењу су Миљана и Владимир Кецмановић негирали кривицу и изнели одбрану, док су одбрана и тужилаштво изнели уводна излагања.

Суђење се понавља јер је Апелациони суд у Београду укинуо првостепену пресуду којом су Кецмановићи били осуђени на вишегодишње казне и наложио да се понови суђење.

Владимир Кецмановић је првостепеном пресудом за кривична дела занемаривање и злостављање малолетног лица и тешко дело против опште сигурности, био осуђен на казну затвора од 14 и по година

Његова супруга, Миљана Кецмановић за кривично дело занемаривање и злостављање малолетног лица је првостепено осуђена на казну затвора од три године.

Истом пресудом је Немања Маринковић инструктор у стрељани у којој је К. К. вежбао пуцање, правоснажно осуђен на казну кућног затвора од годину дана због давања лажног исказа. 

Осим кривичног поступка, против Кецмановића се водило и пет парничних поступака по тужбама чланова породице убијених и рањених, а који су сви првостепено окончани.

Дечак К. К., који у време извршења злочина није имао навршених 14 година и није кривично одговоран, пуцао је у школи из два очева пиштоља која је узео 1. маја 2023. године.

Ставио их је 3. маја у свој ранац, отишао у школу и током првог часа убио 10 особа и ранио још петоро деце и наставницу историје.

четвртак, 26. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом