МУП упозорава на нову превару на Фејсбуку, злоупотребљен лик премијера Мацута
У оквиру нове интернет преваре, злоупотребљен је лик премијера Ђура Мацута, уз лажне тврдње да он позива грађане да инвестирају у наводни нови инвестициони програм уз подршку Владе Србије, саопштава МУП. МУП позива грађане да буду опрезни, као и да не уносе личне податке на непознатим сајтовима и да сваку сумњиву објаву или линк пријаве надлежним институцијама.
Министарство унутрашњих послова, Служба за борбу против високотехнолошког криминала Управе за технику, у сарадњи са Посебним одељењем за борбу против високотехнолошког криминала Вишег јавног тужилаштва у Београду, упозорава грађане да је на друштвеној мрежи Фејсбук идентификована нова софистицирана инвестициона превара.
"У оквиру ове интернет преваре, злоупотребљен је лик премијера Ђура Мацута, уз лажне тврдње да он позива грађане да инвестирају у наводни 'нови инвестициони програм уз подршку Владе Републике Србије''", саопштава МУП.
Грађани се путем лажних чланака и спонзорисаних објава на Фејсбуку наводе да кликну на линкове који их преусмеравају ка страницама које опонашају изглед домаћих медија, а затим им се приказује формулар за унос личних података, укључујући име, телефон и имејл адресу, наводи се у саопштењу.
МУП позива грађане да буду опрезни, као и да не уносе личне податке на непознатим сајтовима и да сваку сумњиву објаву или линк пријаве надлежним институцијама.
Коментари