Читај ми!

Расписана потерница за Титовим унуком, чека га затворска казна

За Едвардом Брозом (70), унуком некадашњег доживотног председника СФРЈ Јосипа Броза Тита, расписана је потерница МУП-а Србије ради извршења казне од осам месеци затвора на коју је у мају ове године правоснажно осуђен у одсуству због изазивања саобраћајне несреће у августу 1992. године у Земуну, када је погинуо његов сапутник.

Ирина Ковачевић, портпаролка Другог основног суда у Београду надлежног за спровођење извршења казне, прецизирала је за агенцију Танјуг да је ова потерница локалног карактера, односно да важи за територију Србије.

Како Едвард Броз није пронађен у Србији, Министарство правде је од суда затражило сагласност за расписивање међународне Интерполове потернице, рекла је Ковачевићева и напоменула да је у току је прикупљање података неопходних за давање сагласности.

Броз није доступан правосудним органима Србије јер је у бекству од 2008. године и верује се да живи у Хрватској.

Апелациони суд у Београду је у мају ове године правоснажно осудио Броза због несреће у којој је погинуо је Г. П., који је био са Брозом у колима, док су Ж. П. и Е. Б. задобили тешке телесне повреде. Броз је у тренутку несреће имао 2,05 промила алкохола у крви.

Осуђен је за кривично дело тешко дело против безбедности јавног саобраћаја.

После удеса побегао у Хрватску

Броз је одмах после удеса побегао у Хрватску, али је 16 година касније ухапшен, 21. јануара 2008. на граничном прелазу Батровци, кад је покушао да уђе у Србију.

После три дана притварања пуштен је да се брани са слободе, али му је одузет пасош и наложено да се на 15 дана јавља полицији.

Крајем марта 2008. године, Броз се појавио на почетку суђења пред Вишим судом у Београду и изнео одбрану, изазивши кајање за смрт пријатеља, али је поново побегао.

Није се појавио на рочиштима у мају, јуну и септембру 2008, па је суд у октобру те године за њим расписао међународну потерницу ради спровођења кривичног поступка.

Нова потерница је расписана ради извршења затворске казне на коју је осуђен у одсуству.

Овај предмет је био у прекиду у Вишем суду у Београду, али је пре две године почело суђење у његовом одсуству, које је окончано поменутом пресудом.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом