Читај ми!

Прекинут ланац кријумчарења хероина из Тyрске у Србију, Бугарску и САД, седам ухапшених

Припадници Министарства унутрашњих послова у сарадњи са Тужилаштвом за организовани криминал, америчком агенцијом ДЕА и бугарском полицијом, запленили су 22 килограма хероина и ухапсили седам чланова организоване криминалне групе, саопштио је МУП.

У овој међународној акцији, у Србији су ухапшени М. С. из Ниша и М. Т. из Чајетине и заплењено је два килограма хероина, док су истовремено у Бугарској ухапшени српски држављанин Ж. М. , за кога се сумња да је вођа ове криминалне групе, и бугарски држављани Д. С., А. Н., Г. Х. и Н. Х., а заплењено је 20 килограма хероина, наводи се у саопштењу МУП-а.

Како се сумња, ова група је, током прошле и ове године, кријумчарила хероин из Турске који је потом продавала у Бугарској, Сједињеним Америчким Државама и Србији.

Због сумње да су извршили кривична дела удруживање ради вршења кривичних дела и неовлашћена производња и стављање у промет опојних дрога њима је одређено задржавање до 48 часова и они ће, уз кривичну пријаву, бити приведени надлежном тужилаштву.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом