Ребић о случају "Контић": Било је пропуста, али не и намере да се помогне окривљеном

Директор полиције Владимир Ребић рекао је да је било спорости у истрази у случају пребијања младића у Новом Саду, али да системски није постојала намера да се окривљеном помогне.

Владимир Ребић је изјавио да полиција тренутно нема податке о локацији Ивана Контића, осумњиченог да је у Новом Саду брутално претукао младића М. М. (28).

Навео је да Контић није у Србији, али да је МУП у контакту са полицијама у земљама у окружењу.

"Добијамо повремено информације које одмах проверамо и стално смо у контакту са директором црногорске полиције. С обзиром на то да је расписана црвена Интерполова потерница, он се не може предуго крити. Ја очекујем да ће пре или касније он бити ухапшен", рекао је Ребић за ТВ Прва.

Поновио је и да су полицијски службеници одмах по учињеном делу обавестили Основно тужилаштво у Новом Саду, а не тек неколико дана касније.

Директор полиције је напоменуо да је чињеница да у случају "Контић" постоје одређени пропусти у одређеним фазама поступања.

"Полицајци радили неизаинтересовано" 

"Пријава тужиоцу је била благовремена, али је било одређених полицијских пропуста у смислу да су полицајци радили посао, да тако кажем, траљаво, неизаинтересовано, споро. У сваком случају, није постојала системски намера да се Контићу помогне. Да ли на неком нижем нивоу, постоји могућност да су појединци покушавали", рекао је Ребић.

Додао је и да је министар Небојша Стефановић одмах наложио Сектору унутрашње контроле да изврши провере у вези са поступањем полицијских службеника.

"Из СУК-а су утврдили одређене пропусте", навео је Ребић и додао да за то следи сношење одговорности, али да не постоји системско опструирање случаја, нити било каква воља врха полиције да се помомогне Контићу.

"Потрага касно расписана, неко ће одговарати"

Објаснио је да се дуго чекало на прибављање снимака и да је полиција тек 4. септембра набавила снимак, иако се догађај десио 24. августа.

"Релативно дуго се чекало да прибављање снимака, 4. септембра се дошло до снимка. Видео-запис није у надлежности полицијске управе или града, морали смо од власника објекта да тражимо. Такође, потрага је релативно касно расписана и због тога ће неко одговарати", поручио је Ребић.

Како је објаснио, након провере снимка тужилац је остао при томе да се ради о тешкој телесној повреди.

"Виши тужилац тражи три дана за консултације и 7. потврђује да остаје квалификација кривичног дела тешке телесне повреде", напомиње Ребић.

Додао је да је чињеница да нападнути младић у ПУ Нови Сад долази 2. септембра и даје исказ о нападу, иако до тада није хтео да сарађује.

Ребић је навео и да је полиција испоштовала све процедуре у овом случају, али да је "могла да поступа брже".

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом