Одложено излагање завршних речи на суђењу Шарићу и сарадницима

Излагање завршних речи на суђењу Дарку Шарићу и групи његових сарадника оптужених за прање 22 милиона евра у Србији пред Специјалним судом у Београду и данас је одложено због изостанка најмање шест бранилаца. Следеће суђење заказано је за 23. март.

Суђење Дарку Шарићу и његовим сарадницима траје око девет година, а било је одложено укупно 23 пута.

Од почетка поступка било је заказано 140, а одржано 118 претреса, при чему, како је у јануару саопштено из суда, ниједан главни претрес није одложен због суда или тужилаштва, већ искључиво због изостанака окривљених или њихових бранилаца.

Шарић је у другом поступку, због организовања групе за кријумчарење кокаина у децембру 2018. осуђен на 15 година затвора, а жалбе на ову пресуду Апелациони суд ће почети да разматра 24. фебруара на јавној седници која је заказана за десет радних дана.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом