Љајћију у Хагу одузет телефон, сумња се да је одавао тајне суда

Специјално тужилаштво хашког специјалног суда у Хагу за злочне тзв. ОВК одузело је мобилни телефон, Дритону Љајћију, који се сумњичи да је откривао службене тајне тог суда.

Љајћи је саслушаван у Специјалном тужилаштву три дана, а телефон му је одузет када је утврђено да је комуницирао са политичким актерима, укључујући министра правде у влади Рамуша Харадинаја, Абелардом Тахиријем.

Тахири је такође добио позив Специјалног суда у, како је раније изјавио, својству сведока.

Љајћи је, иначе, директор Канцеларије Специјалног суда у Приштини, задужен за заштиту оптужених, а у Хагу је саслушан због сумње да је одавао службене тајне.

Према приштинском Инсајдерију, Љајћи је за тешко кривично дело.

Саслушање Љајћија је, како се наводи, повезано са сумњом да је приштинска власт била умешана у покушај куповине сведока.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом