Условна казна за упад у Амбасаду Србије у Атини

Мушкарац који је у новембру прошле године наоружан ножевима упао у српску амбасаду у престоници Грчке осуђен је на условну казну, сазнаје РТС.

Суд у Атини осудио је Бошка Јанчића на 10 месеци затвора, условно на три године.

У Министарству спољних послова кажу за РТС да Јанчић није присуствовао суђењу, а да је амбасада од суда затражила пресуду која је донесена пре два дана.

Инцидент се догодио крајем новембра, када је, како су известили локални медији, српски држављанин наоружан ножевима прескочио ограду и упао на посед Амбасаде Србије у Атини.

Уз позвике да Косово припада Србији, овај 23-годишњак је испред зграде амбасаде оставио канистер са нафтом и тражио да разговара са председником Србије Александром Вучићем и амбасадором Душаном Спасојевићем.

Иако је било навода да је младић то учинио под дејством алкохола, грчки медији јавили су да је реч о особи лошег психичког стања.

У инциденту није било повређених.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом