Одређен притвор препродавцима бајатог меса из Бразила

Специјални суд у Београду одредио је на предлог Тужилаштва за организовани криминал притвор до три месаца петорици осумњичених за препродају око 31 тону поквареног меса и месних прерађевина из Бразила у Србији.

У овом случају осумњичено је укупно седам особа, али се за једном још трага, док се једна већ налази у притвору.

Портпарол Вишег суда Бојана Станковић прецизирала је за Танјуг да је судија за претходни поступак одредио притвор до три месеца за С. П., М. Д., Д. Г., М. С. и М. М. због постојања опасности да ће боравком на слободи ометати истрагу утицањем на сведоке.

Против овог решења осумњичени и њихови браниоци имају право да уложе жалбе, кривичном ванрасправном већу суда у року од три дана. 

Осумњиченом С. П. који је одговорно лице предузећа "Павловић" са подручја Ћуприје, се савља на терет удруживање ради вршења кривичних дела и злоупотреба положаја одговорног лица.

М. Д. (34), одговорно лице предузећа "АМ Трготранс 08" из Ужица, Д. Г. (38) из Ћуприје, М. М. (39) из Параћина и М. С. (31) из Рашке терете се за удруживање ради вршења кривичних дела и злоупотребу положаја одговорног лица у помагању.

Сумња се да су од јуна до августа 2018. године набавлили око 31 тоне меса и месних прерађевина из Бразила, а којима је рок трајања истекао.

Затим су то покварено месо препродавали разним предузећима која се баве прерадом меса и месних прерађевина.

Овој акцији претходила је заплена 23 тоне меса у Јагодини 11. августа које је из Бразила, преко Косова и Метохије, затим Рашке, и даљом продајом требало да буде достављено једном предузећу у Ћуприји.

Месо је уништено, а ухапшен је Ђ. Л. (21), одговорно лице које се бавило набавком меса и даљом продајом, саопштила је тада Полицијска управа у Јагодини.

Ухапшени Ђ. Л. је осумњичен да је починио кривично дело кријумчарење. Ветеринарска инспекција је утврдила да месо, због истека рока трајања, није за употребу, па је зато уништено.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом