Станишићу одобрен продужен боравак на привременој слободи
Судско веће одобрило је хашком оптуженику Јовици Станишићу да остане на привременој слободи до 13. априла, саопштио је Механизам међународних кривичних судова, који је наследио Хашки трибунал.
Станишић је, како се подсећа, требало да остане на привременој слободи до 17. јануара.
Станишић је 27. децембра затражио додатна три месеца на привременој слободи, а пошто се том његовом захтеву није ни тужилаштво успротивило, судско веће му је одобрило под истим условима под којима је и био до сада.
У првом суђењу, Хашки трибунал ослободио је 29. маја 2013. године Станишића и Франка Симатовића Френкија по свих пет тачака оптужнице (злочини против човечности и кршење закона и обичаја ратовања током ратова у Хрватској и БиХ од 1991. до 1995).
Апелационо веће Трибунала 15. децембра 2015. усвојило је жалбу Тужилаштва и поништило ослобађајућу пресуду и наложило понављање процеса.
Бившем начелнику службе Државне безбедности (ДБ) Србије Станишићу и бившем команданту специјалних снага Службе ДБ Франку Симатовићу Френкију 13. јуна 2017. почело је поновљено суђење због оптужби да су починили ратне злочине над Хрватима и Муслиманима током ратова у Хрватској и БиХ, 1991-95.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар