Батровци, у камионима нађени илегални мигранти

Цариници на граничном прелазу Батровци пронашли су четворицу миграната који су у два камиона покушали да илегално изађу из Србије.

Јутрос око 10 часова на прелаз је стигао камион словеначких таблица који је возио робу из Турске. Цариници су приметили да врата товарног дела камиона нису добро затворена.

Пошто им је возач рекао да се кратко одмарао у Адашевцима, одлучили су да прегледају возило скенером.

Слика скенера је потврдила да се међу намотајима оптичког кабла и пакетима чарапа налазе два илегална мигранта, а потом је утврђено да су регистровани у прихватном центру у Адашевцима.

Неколико сати раније скенером је прегледан и камион регистарских ознака Србије на којем је била оштећена царинска пломба.

Цариници су открили двојицу миграната сакривених у товарном делу камиона који је превозио лепак за фасаду и стиропор за Италију.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом