Ухапшен због кријумчарења миграната у гепеку аутомобила

Након што је полиција у гепеку аутомобила на старом путу од Ниша ка Алексинцу пронашла 10 миграната, ухапшен је возач који је осумњичен за кријумчарење, јавља дописник РТС-а.

Двадесетошестогодишњи младић који је учествовао у илегалном превозу миграната је ухапшен након брзе акције полиције, незванично сазнаје РТС.

Екипе нишке Хитне помоћи збринуле су десеторо миграната, међу којима четворо деце, који су се налазили у гепеку путничког аутомобила заустављеног на старом путу од Ниша ка Алексинцу.

Четворо је било без свести, а пошто им је дат кисеоник, превезени су у болницу.

Једна особа је у тешком стању, док су остали са лакшим повредама за које се претпоставља да су настале јер их је било много у скученом простору.

У тренутку проналажења, сви су били изнемогли, дехидрирали, малаксали.

МУП је саопштио да је у акцији нишке полиције и Заједничких снага војске и полиције за обезбеђење државне границе ухапшен Д. Д. (1991) из Врања, осумњичен да је јуче покушао да прокријумчари десет миграната.

Д. Д. је у поподневним сатима, у возилу „рено шафран", на којем су биле регистарске таблице другог аутомобила, превозио осам држављана Авганистана и два Пакистана из правца Прешева ка Београду, истиче се у саопштењу МУП-а.

Када је полиција покушала да заустави возило, осумњичени је побегао, али је брзом акцијом пронађен. Мигранти су збринути у Клиничком центру у Нишу.

Због постојања основа сумње да је извршио кривична дела недозвољени прелазак државне границе и кријумчарење људи и фалсификовање исправе, осумњиченом је одређено задржавање до 48 часова након чега ће уз кривичну пријаву бити спроведен Основном јавном тужилаштву у Нишу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом