петак, 07.11.2008, 15:35 -> 16:26
štampajСуђење за аферу Агрожив
После три дана , првооптужени у афери Агрожив, Мирослав Живанов завршио је изношење своје одбране. Заменик јавног тужиоца је након тога почео испитивање окривљеног.
Живанов је рекао да је први пут чуо за трговину уделима 2005. године и то од Мирослава Жупића, који је сада покојни, а осмислио је тај читав концепт.
Директора Јуко кланице Ђуру Будимира никад пре хапшења нисам упознао, док сам директора Јуко трговине Шандора Јухаса знао само из виђења са састанака у општини Житиште, али са њим никада нисам разговарао о послу, рекао је Живанов .
Нисам ни знао да је директор, рекао је Мирослав Живанов првооптужени у афери Агрожив, одговарајући на питање заменика окружног јавног тужиоца о томе да ли је информисао директоре и сараднике о садржини и последицама уговора о куповини удела.
Одбрана сматра да се у наредном делу испитивања тужиоца може поставити свега неколико питања, јер је Живанов у својој одбрани детаљно изнео и објаснио све околности везане за оптужбе, тако да су додатна питања сувишна, рекао је адвокат одбране Владимир Хоровиц.
Када је тужилац покушао да постави питање о финансијском стању у предузећима Агрожив Јуко, Јуко кланица и Јуко трговина 2004. године помињући исказе окривљених дате у истрази, успротивили су се браниоци Мирослава Живанова, сматрајући недопустивим да се помињу лица која још увек нису саслушана пред судским већем.
Суђење се наставља у понедељак.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар