Европол: Акција против шверца оружја на Западном Балкану, учествовала и Србија

У заједничкој акцији против шверца оружја на Западном Балкану, у земљама тог региона ухапшено је 58 особа и заплењено 48 комада ватреног оружја, док је 127 људи спречено да уђe у те земље на граничним прелазима, а у акцији је учествовала и Србија, саопштила је Европска полицијска служба (Европол).

Поред тога, идентификовано је шест покушаја илегалног преласка границе, 12 случајева прекорачене дужине боравка и осам инцидената а покушајем коришћења лажних виза или докумената, наводи се у саопштењу.

Ова акција је била део операције "Дани заједничке акције на Западном Балкану", која је планирана у складу са "ЕМПАЦТ оквиром за ватрено оружје".

У акцији су учествовале, поред Србије, и Албанија, Белгија, Босна и Херцеговина, Бугарска, Хрватска, Мађарска, Македонија, Грчка, Црна Гора, Холандија, Румунија, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарска, Британија и САД, а наведено је и Косово.

Током акције, указује Европол, размењена је значајна количина информација захваљујучи одличној сарадњи између земаља учесница, Европске пограничне службе (Фронтекс) и Европола.

Експерти Европола омогућили су размену информација у реалном времену и анализу сакупљених података, закључује се у саопштењу Европске полицијске службе.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом