Динкић саслушан у својству грађанина
Бивши министар Млађан Динкић саслушан је данас у својству грађанина у СБПОК-у, а потом је новинарима рекао да је било речи о различитим случајевима, међу којима је и "Мобтел".
Динкић је, међутим, казао да то не повезује са обустављањем поступка против некадашњег власника те фирме Богољуба Карића.
"Једна ствар је чак била везана за 'Мобтел', где је држава направила најкориснији посао до сада, с обзиром на то да је зарадила више од 1,2 милијарде евра. Никад такав прилив од приватизације није остварен", рекао је Динкић.
На питање да ли сматра да саслушање о "Мобтелу" има везе са тим што је Богољуб Карић, некадашњи власник те компаније, на слободи, Динкић је одговорио да мисли да то нема никакве везе.
"Не би требало да има, не повезујем те ствари. Мислим да нема никакве везе", рекао је Динкић новинарима.
Каже да ће одговарати државним органима шта год их интресује, јер поштује државу, наводећи да је поносан на све што је радио до сада.
"У сваком случају, мене радује кад год ме позову, кад се интересују, ја сам ту да помогнем у расветљавању и све време сам у Србији, и у наредних 100 година ако ме буду звали, ја сам спреман да одговарам", казао је он.
Динкић је уочи изјаве проћаскао са новинарима, рекавши да три и по године није давао изјаве.
На молбу да прокометарише писања медија да је позван да да изјаву поводом топионице у Бору и да је неко поднео кривичну пријаву против њега, Динкић је одговорио да је говорио о различитим темама од 2001. до 2013. године, а да су пријаве углавном анонимне.
"Важно је шта је истина, а истина је на мојој страни. Немам чега да се стидим, ја се поносим оним што сам радио за Србију и спреман сам да објасним свима шта год их интересује", рекао је Динкић.
Упитан да ли његово саслушање има политичку позадину, Динкић је рекао да то никад није искључено, али да неће да улази у то, те да увек приступа професионално свему што је радио.
"Да ли има политике иза тога, имајући у виду да су ме питали за нешто што је старо 16 година, ви просудите сами. Ако нешто 16 година не може да се испита, ваљда ће у наредних 16", закључио је Динкић.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар