Одбијене жалбе директорке и школе, пресуде у случају Алексе Јанковића правоснажне

Прекршајни апелациони суд правоснажно је досудио максималне новчане казне нишкој ОШ "Сретен Младеновић Мика" из Ниша и некадашњој директорки Сузани Поповић Ицковски.

Казне су досуђене јер они нису предузели мере за спречавање вишемесечног вршњачког насиља над 14-годишњим учеником Алексом Јанковићем, који је након тога извршио самоубиство.

Овом одлуком одбијене су жалбе школе и директорке и потврђена је првостепена пресуда Прекршајног суда у Нишу.

Мајка Алексе Јанковића, Драгана Јанковић, истиче за РТС да је ова пресуда још једна од пресуда донетих у корист родитеља и којом су, како каже, доказани сви пропусти који су чињени од стране школе.

"Ово је још једна пресуда којом ми апелујемо на Министарство просвете и државу да се коначно казне сви они који су учествовали у заташкавању", напомиње Драгана Јанковић.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом