Влајић: Кршење права притвореника

Затвореници у Притворном центру Косовској Митровици већ пети дан штрајкују глађу. То је њихов одговор на одлуку надлежних да четворицу српских затвореника из тог, пребаце у затвор у Подујеву. У затвору у Подујеву не ради ни један Србин, а пребачени затвореници једини су српске нацiоналности у тој установи.

Адвокат Небојша Влајић каже за РТС да су затвореници који штрајкују глађу озбиљни у својој намери јер су свесни да одлука крши њихова права и да се то може десити сваком притворенику у Митровици.

Каже да их је обишао у понедељак, другог дана штрајка и да су тада били добро, изгубили су у просеку по један килограм, али пошто је данас четврти дан штрајка глађу, вероватно ће бити промена.

Влајић је рекао да се припрема да поднесе тужбу за заштиту људских права и да се жали међународним институцијама јер су притвореници пребачени из свог града негде друго, где нема притвореника ни чувара Срба и где не могу да користе свој језик, а родбина не може да их обилази.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом