Шаровићу правоснажно месец дана затвора због паљења заставе

Апелациони суд у Београду потврдио је првостепену пресуду заменику председника Српске радикалне странке (СРС) Немањи Шаровићу којом је он осуђен на месец дана затвора условно, због паљења заставе САД 2012. године, наведено је данас на сајту суда.

Шаровић је проглашен кривим јер је 30. новембра 2012. године, на скупу СРС-а у парку између Председништва Србије и Скупштине Београда, запалио заставу стране државе.

Казна је условна, односно казна затвора неће се извршити уколико Шаровић за време од једне године од дана правоснажности пресуде не учини ново кривично дело.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом