петак, 24.10.2008, 13:36 -> 14:21
štampajЏајић и Цветковић остали при својим ранијим тврдњама
Некадашњи директор и финансијски директор ФК "Црвена звезда" Драган Џајић и Владимир Цветковић суочили су се данас пред истражним судијом Окружног суда у Београду и остали при својим ранијим трвдњама у вези са трансфером фудбалера Перице Огњеновића у Реал из Мадрида.
Током суочења које је трајало непуних 10 минута Џајић је остао при тврдњи да су преговори у вези са трансфером Огњеновића вођени у лето 1998. године у Цириху, док је Цветковић тврдио да је то било у јануару наредне године.
Ни један ни други се не сећају када је уговор потписан, а према речима Драгана Савића Џајићевог адвоката, нису се међусобно оптужили за лаж.
Џајић и Цветковић се терете да су злоупотребом службеног положаја противправно присвојили милион долара од Огњеновићевог трансфера.
У вишемесечној истрази против њих и бившег функционера Звезде Милоша Маринковића у вези са малверзацијама око продаје фудбалера, остало је да се саслуша још један сведок Стеван Стевановић.
Након саслушања некадашњег члан УО тог клуба истрага би требало да буде окончана, а предмет упућен тужилаштву.
Саслушање тог сведока још није заказано, јер је он у болници.
После окончања истраге тужилаштво ће одлучити да ли ће подићи оптужницу против њих, или ће тражити допуну истраге или ће одустати од кривичног гоњења.
Џајић и Цветковић су ухапшени 5. фебруара и у притвору су провели пет месеци.
Против њих је 7. фебруара покренута истрага због сумње да су противправно присвојили 5,1 милион евра приликом трансфера фудбалера Горана Друлића у шпански клуб Реал Сарагоса, 2001. године.
Истрага против Џајића и Цветковића касније је проширена због сумње да су од трансфера фудбалера Зорана Његуша у мадридски Атлетико противправно присвојили 3,5 милиона марака.
Окружни суд у Београду је истрагу против Џајића и Маринковића проширио и због сумње да су од трансфера Немање Видића у московски Спартак противправно присвојили два милиона евра.
Последње проширење истраге против Џајића и Цветковића односило се на трансфер Огњеновића.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар