Ослобођена двојица младића који су ухапшени након туче у Петричу
Суд у Пећи ослободио је двојицу од шесторице српских младића ухапшених пре два дана у селу Петрич код Клине, пренели су РТС-у извори блиски косовском правосуђу.
Четворица ухапшених су по налогу тужиоца још у притвору.
Како РТС сазнаје двојица ослобођених су платила казне у износу од по неколико стотина евра.
Шесторо Срба приведено је након обележавања празника Свете Тројице у Петричу.
Инцидент се догодио када су локални Албанци пријавили да их група Срба провоцира српском заставом.
Према непотврђеним информацијама, дошло је до туче у тренутку када је косовска полиција зауставила аутомобиле којима су Срби дошли организовано да обележе празник Свете Тројице на темељима истоимене Цркве у Петричу.
У тучи су повређена два полицајца, а претучени су Срби, од којих је њих шесторо приведено.
У Доњем Петричу 1993. године изграђена је црква Свете Тројице која је минирана и до темеља уништена 1999. године.
У селу је живело око шездесет српских домаћинстава.
Једанаест година касније започет је процес повратка, изграђено је шест кућа, а у селу је остала да живи само старија Ката Грујић, која је честа мета пљачки и напада, преноси Радио Гораждевац.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар