Цариници на Градини запленили златни накит и девизе
Цариници су на прелазу Градина спречили покушај кријумчарења око 600 грама златног накита, чија је вредност процењена на преко милион и по динара и укупно 42.000 евра, саопштено је из Управе царина.
Златан накит и новац пронађени су јуче приликом излазне контроле код двојице турских држављана који су путовали аутомобилом ауди А8 немачких регистарских ознака и приликом сусрета са цариницима негирали да код себе имају било шта осим личног пртљага.
Детаљним прегледом возила, најпре је у пластичној чинијици, која се налазила у једној од торби, нађено готово 600 грама златног накита.
Потом је током личног претреса у чарапама возача пронађено 23.500 евра, док је његов сапутник покушао да по џеповима сакрије 18.500 евра, у апоенима од по 500 евра.
Обојица су у својим новчаницима имали тачно по 10.000 евра што говори да им пропис о дозвољеном износу новца није непознат, наводи Управа царина у саопштњу и додаје да су злато и новац задржани до окончања поступка пред надлежним судом.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар