Ниш, за убиство Вука Стоиљковића 12,5 година
За убиство студента Вука Стоиљковића, Димитрије Стевановић осуђен је у Вишем суду у Нишу на 12,5 година затвора.
У фебруару прошле године Стевановић је ножем убио Стоиљковића испред једног кафића у Нишу.
Суд је утврдио да је убиство, за које је запрећена казна од пет до 15 година, извршено с умишљајем.
Породица Вука Стоиљковића сматра да је дело требало квалификовати као тешко убиство, за које је запрећено 40 година затвора, а адвокати одбране, незадовољни пресудом, најављују жалбу.
Димитрије Стевановић је убио Вука Стоиљковића ножем после свађе испред кафића у парку Свети Сава, после чега су његови пријатељи и грађани Ниша у више наврата протестовали.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар