Читај ми!

Кривична пријава због пореске утаје

Припадници Министарства унутрашњих послова у Чајетини поднели су кривичну пријаву против педесетосмогодишњег мушкарца из околине Ниша, због постојања основа сумње да је извршио кривично дело пореска утаја, саопштено је из ужичке Полицијске управе.

Сумња се да је педесетосмогодишњи мушкарац из околине Ниша, као оснивач и законски заступник једног привредног друштва, у намери да избегне обавезу плаћања пореза, на име промета добара, изградње и испоруке породичне куће на Златибору од наручиоца радова (авансно), од марта до децембра 2012. године, примио 1.600.000 динара и 15.500 евра, које није уплатио на пословни рачун и купцу није издао рачун.

Терети се да је на тај начин избегао обавезу обрачуна и плаћања пореза у износу од око 530.000 динара на штету буџета Републике Србије.

О догађају је обавештен тужилац Основног јавног тужилштва у Ужицу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом