Читај ми!

Кривична пријава против Верољуба Стевановића

Градски јавни правобранилац поднео је кривичну пријаву против бившег градоначелника Крагујевца Верољуба Стевановића због сумње да је било малверзација поступку отуђења градског грађевинског земљишта. Кривична пријава поднета је Специјалном тужилаштву за организовани криминал у Београду. Стевановић одбацује оптужбе.

Против некадашњег првог човека Града поднета је кривична пријава, због сумње да је Крагујевац од 2006. до 2009. године, приликом продаје земљишта, оштећен за више милиона евра. Реч је о парцелама на уласку у град из правца Баточине. Претпоставља се да ће тај случај отворити још 10 нових, јер се сумња да је начин продаје био исти.

Градоначелник Крагујевца Радомир Николић рекао је на конференцији за новинаре да је кривична пријава поднета Специјалном тужилаштву у Београду, због сумње да је више лица било укључено у малверзације.

"Судски спорови се воде, неки су заврсени, наравно на штету града, где град плаћа затезне камате пет, шест година уназад, где није било никаквог основа, да се уђе у саму продају земље", истакао је Николић.

Николић није прецизирао о којим грађевинским парцелама је реч, али је навео да се ради о земљишту које се налази на улазу у град из правца Баточине.

"Захваљујући позицији на којој се налазим јасно видим да је град опљачкан, то сви грађани знају и виде, а ја са своје позиције видим и како је опљачкан", рекао је Николић, најавивши да ће против бившег градоначелника бити поднете још две кривичне пријаве.

Стевановић одбацује оптужбе

Са друге стране, Верољуб Стевановић одбацио је оптужбе, истакавши да све урађено по закону.

Оценио је да иза пријаве стоји покушај прикривања неспособности актуелне напредњачке власти.

Стевановић, који је председник Иницијативног одбора Заједно за Шумадију (ЗЗШ), сматра да такве оптужбе представљају "бахати потез, који превазилази политичку борбу".

Стевановић је истакао и да се зна о којој се парцели ради и да је то плац продат "Меркуру" односно "Валидусу", за који је град морао да врати новац, јер је инвеститор одустао од градње док су решавани имовински спорови.

Нагласио је и да је, након извршне одлуке суда, уз присуство правобраниоца, град склопио веома повољан споразум о враћању 240 милиона динара, "као и да је актуелна власт учествовала у плаћању шест од укупно десет рата тог дуга".

"Где су били тада да ставе примедбу и како је могуће да не поштујуте судску одлуку", рекао је Стевановић.

"Где је ту организовани криминал уопште ? Ја бих волео да уђу у поступак према мени, једва чекам," додао је некадашњи први човек Крагујевца.

Стевановић је рекао да би, "да није било насилне промене изборне воље Крагујевчана, град данас изгледао знатно боље, односно да би биле реализоване бројне инвестиције у инфрастуктуру, а лоше стање у јавном сектору превазиђено".

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом