петак, 26.06.2015, 12:41 -> 12:56
štampajОдложено суђење Милораду Улемеку за пожар у Кули
Одложено суђење некадашњем комантданту Јединице за специјалне операције Милораду Улемеку Легији и Дејану Ивковићу због изазивања пожара у дискотеци "Тврђава" у Кули 2001. године.
Суђење у Трећем основном суду у Београду одложено је због изостанка Ивковића и Улемековог браниоца, преноси Танјуг.
Улемек је у судницу Окружног затвора у Београду, где је суђење требало да се одржи, доведен из пожаревачког затвора где служи казну од 40 година, а следеће суђење биће накнадно заказано због ускладивања тремина Улемековог привођења.
Треће основно тужилаштво предложило је суду да се уради економско и грађевинско вештачење ради утврђивања висине настале штете приликом пожара.
Улемек и Ивковић се терете за кривично тешко дело против опште сигурности, јер је у Кули је у то време био центар ЈСО.
Након више сличних инцидената у којима је учествовао или изазивао, Улемек је крајем те године пензионисан, али се верује да је задржао фактичку власт над ЈСО.
Правоснажно је више пута осуђен на 40 година затвора због организовања убиства премијера Зорана Ђинђића 2003., као организатор "земунског клана", за четвороструко убиство на Ибарској магистрали и убиство Ивана Стамболића.
Улемек казну служи у специјалном делу пожаревачке "Забеле", познатом као "Алкатраз".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар