понедељак, 27.04.2015, 16:54 -> 17:20
štampajЦариници нашли у несесеру више од 90.000 евра
На граничном прелазу Прешево цариници су открили више од 90.000 евра сакривених у женском несесеру, за које није постојала потврда о пореклу новца.
Новац је пронађен током детаљне контроле аутомобила марке "Хyундаи", турских регистарских ознака, којим је путовао холандски брачни пар из Турске преко Македоније у Холандију, преноси Танјуг.
Они су 92.400 евра, за које нису имали никакву потврду о пореклу новца, сакрили у женски несесер за шминку који се налазио на задњем седишту међу нагомиланим личним стварима.
Свакоме од њих враћен је дозвољени износ од по 10.000 евра, док је преосталих 72.400 евра привремено задржано, стоји у саопштењу.
Из Управе Царине подсећају да су путници у обавези да приликом уласка и изласка из Србије пријаве сваку суму већу од 10.000 евра, како би добили потврду са којом несметано могу да изађу из земље.
Из Србије се може слободно изнети сума до 10.000 евра, а више од тога могу изнети само страни држављани са пребивалиштем у иностранству и домаћи држављани који на основу дозволе за боравак, односно радне визе бораве у иностранству дуже од годину дана, додаје се у саопштењу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар