Читај ми!

Мишковић без пасоша још три месеца

Апелациони суд у Београду правоснажно је одлучио да се власнику "Делта холдинга" Мирославу Мишковићу, његовом сину Марку и власнику "Нибенс групе" Милу Ђурашковићу за још три месеца продужи мера одузимања пасоша и забране напуштања боравишта.

Портпарол суда Мирјана Пиљић рекла је да том одлуком потврђена је одлука Посебног одељења Вишег суда у Београду од 6. фебруара да пасоши буду одузети још три месеца и да им није допуштено да без одоборења суда напусте територију Србије, јавља Танјуг.

Апелациони суд сматра да је првостепени суд правилно закључио да је неопходно продужење поменутих мера и поред јемства које су положили, имајући у виду фазу поступка који се против њих води.

Такође за продужење забрана, суду су одлучне и личности окривљених, "а посебно њихове изнад просечне материјалне прилике".

Мишковићи и Ђурашковић су били ухапшени у децембру 2012. године, а пуштени су да се бране са слободе уз вишемилионска јемства.

Мирослав Мишковић је положио јемство за одбрану са слободе од 12 милиона евра, Марко Мишковић од 3,2 милиона евра у некретнинама, а Ђурашковић од пола милиона евра у некретнинама.

Суд им је поред јемства одузео пасоше и забранио напуштање боравишта без одобрења суда.

Суђење Мишковићима, Ђурашковићу и још 12 окривљених из случаја путарских предузећа и фабрике мазива из Крушевца почетком месеца је кренуо испочетка, а наставља се следеће седмице.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом