четвртак, 07.08.2014, 12:18 -> 12:31
štampajСпречен шверц еспресо кафе
На граничном прелазу Прешево спречено кријумчарење 36 килограма еспресо кафе, у путничком аутомобилу македонских регистарских ознака.
У детаљној контроли аутомобила "опел астра" караван, који је јуче стигао на улаз у земљу из правца Македоније, цариници и полицајаци су нашли сакривену еспресо кафу "франк", у паковањима од по килограм, саопштила је Управа царина, преноси Танјуг.
Возач је 29 килограма кафе сакрио у пртљажник, у део који је намењен за резервни точак и прву помоћ, док је седам килограма ставио у простор око мотора.
На питање цариника шта ће му толика кафа, одговорио је да је намеравао да је однесе у Прешево и поклони рођацима.
Прекршајни суд је наложио да се откривена акцизна роба уништи под царинским надзором, док је возачу изречена новчана казна од 30.000 динара.
Прекршајни поступак, који је одмах покренут, окончан је по хитном поступку, с обзиром на то да је реч о страном држављанину.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар