Читај ми!

У току обдукција и идентификација тела у Рудници

Комисија за нестала лица Владе Србије саопштила је да су ексхумирани посмртни остаци НН лица са подручја каменолома Рудница у процесу обдукције и идентификације.

 У следећих неколико недеља требало би да почне истраживање друге локације, за коју се претпоставља да се на њој такође налазе посмртни остаци, преноси Танјуг.

Велики део локације је детаљно истражен, а форензичко-археолошким радовима откривено је више од 43 тела и већи број делова тела, а у овом тренутку минимални број жртава процењује се на 50.

Надлежни државни органи и тим судских вештака из Србије, у сарадњи са стручњацима Еулекса и приштинске делегације Радне групе за нестала лица, шест недеља након почетка радова и ексхумација на подручју каменолома Рудница, општина Рашка, настављају активности на пронађеној локацији масовне гробнице.

Локацију каменолом Рудница, обишли су и представници удружења породица несталих лица српске и албанске националности са простора АП КиМ који су се том приликом ближе упознали са методологијом рада као и будућим активностима на овој локацији.

Ово је велики и сложен пројекат на коме су надлежни државни органи и тим судских вештака из Србије у потпуности посвећени уз подршку ДФМ-ЕУЛЕКС, Међународног комитета црвеног крста и Међународне комисије за нестала лица.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом