Читај ми!

Марковић на полиграфу поводом убиства Пантића

Полиграф показао да Драган Марковић Палма није имао ни директна ни индиректна сазнања о убиству новинара Милана Пантића, што значи да се не може довести у везу с тим злочином. Марковић је испитан на лични захтев.

У Управи криминалистичке полиције завршено је полиграфско тестирање лидера Јединствене Србије Драгана Марковића Палме, сазнаје РТС. Марковић је тестиран поводом околности убиства новинара Милана Пантића.

Како сазнаје РТС, полиграф је показао да Марковић није имао ни директна ни индиректна сазнања о том убиству, што значи да се не може довести у везу са тим злочином.

Марковић је испитан на лични захтев.

У јучерашњој полемици и размени оптужби са лидером ЛДП-а Чедомиром Јовановићем, Марковић је предложио да обојица треба да иду на полиграф и да одговарају на питања "о ономе што су до сада радили". 

Новинар Милан Пантић убијен је пре 13 година, 11. јуна 2001. испред зграде у којој је живео. До 2012. године саслушано је више од 1.500 људи, више стотина њих испитано је на полиграфу, али ниједна од тих изјава није довела до напретка у истрази.

Неколико месеци пре убиства, Пантић је објавио серију текстова о привредном и другим врстама криминала у Поморавском округу.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 17. септембар 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом