Читај ми!

Саслушан Владимир Илић због Штедионице

Функционер УРС-а и некадашњи директор Пореске управе Владимир Илић саслушан је у вези с наводним злоупотребама у Националној штедионици.

Посланик УРС-а и некадашњи директор Владимир Илић саслушан је у полицији у својству грађанина у вези са продајом Националне штедионице. Пре два дана саслушан је и Млађан Динкић.

Илић је агенцији Бета рекао да је у полицији био сат и по до два, али да није могао да каже шта је било пре осам година јер се свега не сећа.

"Не располажем документацијом на основу које бих могао да дам адекватне одговоре", рекао је Илић.

Додао је да би, уз документацију Пореске управе и Министарства финансија, могао да види о чему се ради.

Пре два дана у полицији је у оквиру истраге о Националној штедионици чија је приватизација једна од 24 спорне, саслушан бивши гувернер Народне банке Србије и председник Уједињених региона Србије Млађан Динкић.

Динкић је данас на сајту УРС-а објавио документ који је заведен као службена белешка, где објашњава о чему је говорио у полицији на саслушању.

Након што је у полицији дао изјаву, Млађан Динкић је рекао да је ту дао изјаву као грађанин, као сведок у вези са Националном штедионицом, да му је савест апсолутно чиста и да је веома задовољан што је после 12 година добио прилику да државним органима разбије неке заблуде које су имали о Националној штедионици.

"Позван сам да разјасним тај случај и више од четири сата сам, на моје инсистирање, објашњавао зашто је формирана Национала штедионица", рекао је Динкић после изласка из полиције и навео да је много тога успешно урађено њеним формирањем.

Тада је најављено и да ће осим Динкића изјаву о случају Националне штедионице дати и Илић и Весна Арсић, некадашња Динкићева најближа сарадница у Министарству финансија.

Илић је у среду боравио у Азербејџану, где је са још неколико посланика пратио председничке изборе у тој земљи.

Национална штедионица, основана 2002. године, користила је део простора бившег Завода за обрачун и плаћања када је та служба расформирана и платни промет је пребачен у банке.

Тој новооснованој банци био је додељен посао исплате старе девизне штедње, а 2005. године њу је од акционара, међу којима је била и држава Србија, купила грчка банка ЕФГ.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 08. јул 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом