Читај ми!

Дачић: Испитати нове наводе у случају Татон

Министар унутрашњих послова Ивица Дачић затражио да му се доставе наводи о новим детаљима у вези са случајем смрти Бриса Татона. Веома важно да се испитају сви нови детаљи, за које, како је рекао, сматра да ће бити интересантни за све оне који су водили истрагу - полицију и тужилаштво.

Премијер и министар полиције Ивица Дачић затражио да му се доставе наводи о новим детаљима у вези са случајем смрти француског држављанина Бриса Татона и рекао да ће сви нови детаљи бити испитани.

Дачић је новинарима у Влади Србије рекао да је у понедељак разговарао са представницима београдског листа који је објавио информацију да постоји особа која тврди да Татон није бачен са степеништа на Обилићевом венцу, већ да је сам скочио.

Он је, како је рекао, затражио да му буду достављени наводи на основу којих је објављена информација.

Дачић је подсетио да је у том случају већ донета судска пресуда, али да је веома важно да се испитају сви нови детаљи, за које, како је рекао, сматра да ће бити интересантни за све оне који су водили истрагу - полицију и тужилаштво.

Медији су објавили јуче да је пензионисани полицајац Драган Ц. обезбеђивао гаражу на Обилићевом венцу тог кобног 17. септембра 2009. године када је Татон задобио тешке повреде од којих је након неколико дана преминуо.

Наиме, у писаној изјави коју је предао суду, тај сведок тврди да је видео да Татона нико није бацио са степеница према улици Маршала Бирјузова, већ да је сам скочио.

Татон је, иначе, са групом навијача из Француске допутовао у Београд на фудбалску утакмицу Партизан - Тулуз.

Број коментара 14

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом