Читај ми!

Хапшење због прања новца

Петар Р. осумњичен за недозвољену трговину, прање новца, давања мита и неовлашћено држање опојних дрога, ухапшен је у заједничкој акцији Службе за борбу против организованог криминала и краљевачке полиције.

Служба за борбу против организованог криминала, у сарадњи с краљевачком полицијом, ухапсила је Петра Р. из Београда, осумњиченог за недозвољену трговину, прање новца, давања мита и неовлашћено држање опојних дрога, саопштило је Министарство унутрашњих послова.

Сумња се да се Петар. Р више од 10 година неовлашћено бавио продајом робе преко интернета и да је на тај начин остварио противправну имовинску корист у износу вишем од 100.000 евра.

Како је наведено, постоје основи сумње да је тај новац делом трансферисао на рачуне особа које су непријављено радиле за њега, а делом депоновао у иностранству.

На тај начин је, у сарадњи с надлежним органима Аустрије, Петру Р. на рачуну фирме "МЦЛ Интернешнал" са седиштем на Сејшелским Острвима, која је имала отворен рачун у једној банци у Аустрији, блокирано 80.000 евра.

Осумњичени, код кога је приликом хапшења нађено око 75.000 евра у различитим валутама, пошто је за њим већ била расписана потрага, покушао је да подмити полицијског службеника нудећи му 500 евра, лажно се представљајући, све у циљу да се не утврди његов идентитет и да остане на слободи.

Приликом претреса два изнајмљена стана у Београду које је осумњичени Петар. Р користио, пронађени су и мања количина супстанце за коју се сумња да је опојна дрога, већа количина робе која је била спремна за слање купцима у иностранству, евиденције о купљеној роби (фактуре, доставнице), као и већи број рачунара које су користиле особе које су код осумњиченог радиле непријављено.

Поред осумњиченог Петра Р, због основане сумње да су извршили кривично дело помоћ учиниоцу после извршеног кривичног дела ухапшени су такође и Кристина В. и Стевица М. из Београда.

Осумњичени ће, уз кривичну пријаву, бити приведени истражном судији Вишег суда у Београду.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 13. јул 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом