петак, 18.02.2011, 10:41 -> 16:17
štampajНајмање четири понуде за "Телеком"
За куповину "Телекома Србије" заинтересоване четири озбиљне компаније, рекао државни секретар Вук Ђоковић. Рок за достављање понуда истиче 21. марта.
Шеф Радне групе Владе Србије за продају "Телекома Србија" и државни секретар у Министарству финансија Србије Вук Ђоковић рекао је да се на тендеру за "Телеком" очекују најмање четири понуде.
Ђоковић је потврдио да је статус званичних понуђача на тендеру добило шест компанија: "Телеком Аустрија", "Дојче телеком", "Турксел", "Америка мовил", "Ведер инвестментс" и "Франс телеком".
"Не очекујемо да се свих шест компанија јави на тендер, али мислимо да имамо четири веома озбиљна понуђача", сматра Ђоковић.
Ђоковић је рекао да се нада да после померања рока за достављање понуда са 21. фебруара на 21. март неће бити даљег продужавања тендера и да ће читава трансакција око продаје и исплате новца бити завршена почетком јесени.
Шеф Радне групе за продају "Телекома Србија" рекао је да би десетак дана након 21. марта, када истиче рок за достављање понуда за "Телеком", требало да буде одржана аукција на којој би се надметале компаније које понуде више од минималне цене до 1,4 милијарде евра за 51 одсто акција.
"Победиће онај ко буде дао највећу понуду и начелно потпише уговор", рекао је, додавши да је за завршетак читаве трансакције потребно да се добију и регулаторне дозволе, пошто "Телеком" има компаније и у Републици Српској и Црној Гори.
"Антимонополска комисија у Србији може брзо да одговори, али у другим земљама ти поступци могу да трају и по четири месеца. Тек по добијању дозвола, биће затворена трансакција у којој купац плати и добије власништво над акцијама", каже Ђоковић.
Он је оценио да продаја 51 одсто акција "Телекома Србија" неће угрозити ту компанију и да ће она наставити одлично да послује на српском тржишту и у региону.
"Телеком је већ био продат, а и сада има приватног мањинског власника и због тога је компанија боље вођена и боље пословала", рекао је Ђоковић.
Подсетио је да ће Влада Србије задржати више од 20 одсто акција у "Телекому" и да ће и даље представници државе бити присутни у компанији и учествовати у управљању, а држава добијати дивиденде пропорционално власничком уделу.
Влада Србије тренутно има 80 одсто акција "Телекома Србија", а грчки ОТЕ, у којем "Дојче телеком" поседује 30 одсто акција, власник је 20 одсто акција српске компаније.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар